24 Ağustos 2016 Çarşamba

Kresley Cole – Kış Öpücüğü (Immortals After Dark Serisi #8)

TANITIM


Buz gibi karanlık perdesinin ardında sımsıcak bir tutkunun büyüsü alevleniyor…

Murdoch Wroth, üç yüz yıldan sonra ilk kez kalbinin çarpmasını sağlayan narin Valkyrie Daniela'yı sahiplenmek için tüm engelleri yıkmaya kararlıdır. Ancak güzel Danii yarı Valkyrie, yarı buz perisi olduğu için kendi türü haricinde kimse ona acı vermeden dokunamamaktadır. Âşıklar, aralarındaki dinmek bilmeyen tutkunun tadına varıp hayal kırıklıklarının üstesinden gelebilecekler midir? 

Acımasız bir vampir asker, sevginin ne olduğunu ve onun için yanıp tutuşan bir Valkyrie'nin dokunuşunu keşfetmek üzere! 

"Kresley Cole paranormal romans okurlarının tam olarak ne aradığını çok iyi biliyor ve her sayfada bunu fazlasıyla veriyor." 
-Single Titles-


"Cole son derece özgün bu paranormal romansta tehlike ve tutkuyu müthiş bir şekilde harmanlamış… Karşı koymak imkânsız." 
-Reader to Reader-
(Tanıtım Bülteninden)


Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe

Yayınevi: Pegasus


YORUM


Merhaba uzun zamandır ilk kez pozitif yorum girebileceğim bir kitap okudum ve bundan acayip derecede mutluyum. Kresley Cole kitapları beni her zaman memnun ediyor. Dili gayet güzel ve akıcı, gereksiz uzatmalara ve süründürmecelere girmeden orijinal özellikler katarak güzel karakterler ve kitaplar ortaya çıkarıyor.

“Kış gibi değişken, buz gibi geçici ve kar fırtınası gibi umursamaz olduğumu söylerler. Söylentiye göre vücudum savrulan karlar kadar saftır. Hiç kimse ateşle dolup taşabileceğimi düşünmez.”

Buz Bakire Daniela,
 Valkyrie ve Icere’lerin meşhur kraliçesi, 
Donmuş Kuzey’in perisi

“Kadınlar içki şişeleri gibidir. Tatlarına bakılmalı, zevki çıkarılmalı, sonra da atılmalıdırlar. Evlilikse içkiyi kaldıramayan erkekler içindir.”

Murdoch Wroth 
On sekizinci yüzyıl kumandanı, modern vampir asker


Murdoch yakışıklı, çapkın, sert bir Çilekeş vampir. Çilekeş kelimesi insanlardan beslenmeyen vampirler için kullanılan bir tabir. Aynı zamanda kendisi bir asker. Tabi hizmet ettiği ordu USS Army değil.


Daniela yarı Valkyrie yarı Icere aynı zamanda kendisi diyarından sürülmüş bir buz kraliçesi. Bir ara sokakta birbirlerinin görünüşlerinden etkilenerek bir araya geliyorlar denilebilir. Tabi ki bu ilk görüşmede Daniela ya bir saldırı olması ve Murdoch’ın onu kurtarması da bu ilişkinin başlamasında ki etkenlerden birisi olabilir.


Birbirlerini ilk gördükleri anda etkilenmeleri kulağa güzel gelse de Daniela’ya kendi ırkından başka kimse acı vermeden dokunamamaktadır. Eh diyarından sürüldüğü de göz önüne alınınca Dani’nin 2000 yıllık ömrünü bakire olarak geçirmesi kaçınılmaz bir sonuçtu. Bununla birlikte Murdoch’un da kalbi yaklaşık 300 yıldır atmıyordu eğer bir gelin kanını kaynatabilirse – bu kan kaynatmayı bağlanmak, mühürlenmek şeklinde düşünebilirsiniz – kalbi atmaya başlayacak ve o gelinle en az bir kere birlikte olmadığı sürece;  yıllarca acı çekecek, yeteri kadar beslenemeyecek ve bunun sonucu olarak git gide zayıflayarak bir nevi ölüme doğru emin adımlarla ilerleyecekti.


Birbirine dokunamayan bu iki kişi epey yaratıcı şekillerde başlarının çaresine bakıyorlar diyebiliriz. En azından Murdoch’ın yıllarca sürünmesine gerek kalmadı. Cole; yarattığı fantastik karakterlere gerçekten orijinal özellikler ekliyor. Örnek vermem gerekirse Murdoch’ın vampir olması elbette normal bir imge ama ışınlanma – evet adam ışınlanıyor – özelliği gerçekten güzel bir yenilikti.


Yazar sizi sıkmadan, akıcı bir biçimde kitaba ara vermeye gerek kalmadan okuyabileceğiniz şekilde kitaplar yazıyor. Eğer daha önce bir Kresley kitabı okumadıysanız tüm kitaplarını okumuş biri olarak size önerebileceğim bir kaleme sahip.

Keyifli okumalar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Olur da eserse diye.