11 Ocak 2016 Pazartesi

YORUM // Kübra Nur - Son Çarem

Tanıtım

Hiç tanımadığım bir adamı bir sapık gibi takip etmeyi kabul etmiştim. Evet, şimdi de bu saçma ve nasıl yapacağıma dair tek bir fikrimin bile olmadığı iş için hazırlığımı bitirmek üzereyim. Üstümde beyaz yazlık bir elbise var. Başıma büyük, hasır şapkamı taktım ve açık sarı saçlarımın omuzlarımdan dökülmesine izin verdim. Gözümde güneş gözlüklerim ve kolumda çantamla aynadaki görüntüme baktım. Narin ve zarif görünüyordum. Bu halimle bir ajan olamayacak kadar süslüydüm. Neyse ki işin temelinde zaten gerçek bir ajan olmamam yatıyordu. Çantamdan fotoğrafları çıkarıp hedefime, akşamdan beri, milyonuncu defa baktım. Biraz özgüven sağlamak adına genişçe gülümseyip kendimi görevime hazırladım. “Senin için geliyorum ve sen, bu şehirde tutunmam için benim son çaremsin!


Yorum 

Geçen yıl bloga neredeyse hiç vakit ayıramamış ve kitap yorumu yapmamışım. Bu yıl daha çok vakit ayırabilmeyi, kendimce kitap yorumları yapabilmeyi umuyorum.

Bu kitap Wattpad kitaplarından birisi. Açıkçası kitap wattpadde yazılırken okuma gibi bir şansım olmamıştı. Daha sonra arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine okudum. 

Kitabın tanıtım yazısını okuduktan ve içine şöyle bir göz gezdirdikten sonra klişe kitaplardan birisi daha işte gibi bir düşünce beliriyor zihninizde. 

Zira konusu bir hayli tanıdık. Hanım kızımız Masal - niye hanım kızımız dedim inanın hiç bilmiyorum- üniversiteyi ailesinden ayrı olarak İstanbulda okumuş ve mezun olmuştur. Ancak aylarca iş aramasına rağmen hiçbir şekilde iş bulamadığı için ailesi yanlarına dönmesini istemiştir. Masal tabi ki geri dönmek istemiyor. Ben olsam ben de istemezdim yani kendi düzenimi kurduktan sonra ne işim var ? Eli mahkum ailesinin yanına dönmek için kuyruğunu sıkıştırırken bir kafe de aldığı iş teklifi ile kendini ajanlık yaparken bulur. Akın - başroldeki herifin erkek kardeşi- abisini köşe bucak takip etmesini falan istiyor. Kızımız bu takip işini kendi yöntemleri ile farklı bir biçimde gerçekleştiriyor ve ön kapıdan giremediği bir elit mekana erkekler tuvaletinden girmeye çalışırken Arın'ın - başroldeki adam yani - kucağına düşüyor. Tam o sırada ne hikmetse tuvalette çakan flaşlar sayesinde basına malzeme oluyorlar ki Arın'ın zengin, yakışıklı, renkli gözlü ve kaslı olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım ? 

Diyeceksiniz ki ee konu bu kadar tanıdıksa ben bu kitabı niye okumalıyım ? Yazarın kalemi için. Cidden klişe bir konu yazım tarzı ile bu kadar özgünleştirilebilirdi. Son Çarem yazarın ilk kitabı ancak benden gerçekten güzel bir puan aldı. 2. baskı için yeni bir kapakla piyasaya sürüldü. Bir de dipnot vereyim hemen yazarın ikinci kitabı Çirkin Ördek Yavrusu yine Agapi Yayınlarından 1-2 gün önce çıktı. Wattpad de okuma şansını bulup beğendiğim bir hikayeydi. Kitabını okuyunca onun da yorumunu yazmayı umuyorum. Kısacası klişe bir konu ama güzel bir yazım tarzı ile yazılmış kafanızı bir kaç saat dinleyebileceğiniz bir kitap arıyorsanız. Bu kitabı tavsiye ederim. Şimdiden keyifli okumalar :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Olur da eserse diye.